איך מסירים לכלוך קשה בזמן ניקיון מקלחונים?

ניקיון מקלחונים מחייב בין היתר התמודדות עם כתמים עקשניים שקשה להסיר. במאמר הבא נחשוף כיצד עושים זאת בצורה נכונה וגם נביא טיפים שכל אחד יכול לאמץ

הסוד לניקיון מוצלח של מקלחונים הוא הקפדה על תדירות גבוהה. בניגוד לאיזורים אחרים בבית, חדר אמבטיה חייב להיות מקום היגייני, מבריק ומצוחצח. הדרך להשיג רמה כזו של היגיינה היא לנקות את המקלחונים אחת למספר ימים לפחות. זו משימה פשוטה מכפי שנהוג לחשוב, בעיקר כאשר יודעים כיצד להתמודד עם לכלוך קשה.

כל חלק ושיטת הניקיון המתאימה עבורו

על מנת להסיר לכלוך קשה בזמן ניקיון מקלחונים יש להבחין בין הדלתות, אריחי הקרמיקה ומשטחי האלומיניום. כל חלק במקלחון דורש שיטה שונה של ניקיון. הנה כמה טיפים עבור ניקיון אפקטיבי של הדלתות:

  • השתמשו בחומץ ביתי עם רמת ריכוז ממוצעת
  • נקו את הדלתות עם נוזל לניקוי חלונות
  • מרחו שכבה עדינה של שמן תינוקות

בכל הנוגע לדלתות, תצטרכו להימנע משימוש בחומרי ניקיון המכילים מרכיבים כימיים. ראשית, נקו במטלית לחה את כל איזורי האלומיניום. בשלב הזה אל תצפו להסיר את הכתמים הקשים, אלא רק להכין את הקרקע לקראת הניקיון המעשי. בשלב השני עברו על משטחי האלומיניום עם מטלית יבשה ורכה ולאחר מכן נקו שוב, אבל הפעם עם מטלית ספוגה במיץ לימון טבעי. זהו מיץ לימון שניתן להכין לבד או לרכוש באחת החנויות. לאחר השלב הזה תוכלו לראות בקלות כיצד הדלתות חוזרות להיות מבריקות.

מה עושים עם עובש על אריחי קרמיקה?

אין ספק כי הדבר המתסכל ביותר בניקיון מקלחונים הוא התמודדות עם עובש. העובש הוא תופעה טבעית הנוצרת כתוצאה מהשילוב הקטלני בין לחות ורטיבות. תוכלו למנוע מראש את העובש במידה ותקפידו על פתיחת הדלת ואוורור חדר המקלחת עם תום השימוש, אך חשוב לא פחות לנקות את הכתמים הקיימים. להלן מספר עצות מעשיות שיכולות לעזור:

  • השפריצו אקונומיקה על גבי אריחי קרמיקה או סיליקון עם עובש
  • השאירו את הקרמיקה למשך לילה אחד לפחות
  • השתמשו בחומץ ביתי על מנת לנקות את הכתמים

במקלחונים ישנים תצטרכו לשקול חידוש והחלפת גומיות או ספי אטימה. זו השקעה משתלמת בטווח הקצר והארוך היות והיא משדרגת את המקלחון ומונעת נזילות ורטיבות.

במה אסור להשתמש?

יש רשימה ארוכה של חומרים בהם לא כדאי להשתמש במהלך ניקיון מקלחונים. אל תשתמשו בחומרים חזקים, הימנעו ממסירי אבנית בריכוז גבוה וותרו על אביזרי ניקיון העלולים לשרוט את הדלתות. בנוסף, תצטרכו כל הזמן להשפריץ את חומרי הניקיון רק על המטלית. אל תשפריצו את החומרים ישירות על המקלחון היות וכך תגדילו את הסיכון להצטברות כתמים נוספים. אמצו את הטיפים האלו ותיהנו ממקלחון נקי לאורך זמן.