מקלחונים פינתיים

סוגים שונים של מקלחונים פינתיים

כולנו יודעים שבבואנו לבחור את המקלחון המתאים, ישנם שני סוגים מרכזיים – המקלחונים החזיתיים שעושים שימוש בתיחום של שלוש קירות, ומולם ישנם מקלחונים פינתיים אשר עושים כאמור שימוש באחת הפינות שיש בחדר הרחצה, לצרוך התקנת המקלחון. באופן טבעי, המקלחונים הפינתיים הם נפוצים יותר, מאחר שבכל בית אפשר למצוא פינה נוחה להתקנת המקלחון. עם זאת, חשוב להבין שגם את המקלחונים הפינתיים, אפשר לסווג לפי סוגים שונים. לא תמיד הסוגים הללו בהכרח סותרים אחד את השני – אך חשוב מאד להכיר אותם בכל מקרה, כדי לדעת אילו תכונות אתם תרצו לטובת המקלחון הפינתי שלכם.

מקלחונים פינתיים – אז מהם הסוגים שכדאי להכיר?

  • מקלחונים עם דלתות הזזה – דלתות ההזזה למעשה, ניתנות להתקנה בעיקר כשמדובר על מקלחונים פינתיים. עם זאת, חלק גדול מהמקלחונים הפינתיים שמוכרים לכם, כוללים דלתות פתיחה, ולא דלתות הזזה. דלתות ההזזה יכולות להתאים למי שמבקש מלכתחילה למנוע מצב שבו הדלתות יתפסו מקום בתוך חדר הרחצה או המקלחון, או פשוט למי שאוהב יותר את הצורה המיוחדת של הדלתות הללו, והדבר מתאים יותר לתנאי השטח.
  • מקלחונים מעוגלים – יש מי שרגילים לחשוב על מקלחונים פינתיים ככאלה שכוללים אך ורק לוחות זכוכית ישרים מאד. אולם, יש אפשרות גם להתקנה של מקלחונים מעוגלים. המקלחונים הללו כוללים למעשה לוחות זכוכית בצורת חצי-סהר, והם הופכים את העיצוב של המקלחון לרך יותר, ועם זאת גם ליוקרתי ומיוחד יותר. לרוב, מדובר על מקלחון שאף כולל דלתות הזזה.
  • מקלחון פינתי שלא בפינה – יש כיום אפשרות להתקנת מקלחונים פינתיים גם אם הם אינם בפינת החדר. איך זה אפשרי? כאשר יוצרים עבודות גבס מיוחדות שיוציאו בליטה מאחד הקירות, שיאפשרו לתחום חלק מסוים מחדר הרחצה באמצע, ובתוכו להתקין את המקלחון שיהיה בצורה פינתית. הדבר מתאים למי שמחפש פתרונות מיוחדים לעיצוב חדר הרחצה.

ומה הסוג שמתאים לכם?

כמובן שאפשר לבחור גם במקלחונים פינתיים רגילים בעיצוב שמוכר לכם, כך שבכל מקרה, אתם יכולים לבחון את הקטלוגים השונים, ולבחור את המקלחונים שיתאימו לכם יותר מכל.