מקלחון לפי מידה

מקלחון לפי מידה – מודדים ומתקינים

מקלחונים הפכו בשנים האחרונות לחלק מתרבות הרחצה של רבים. מקלחונים הם מתקני רחצה מאד מגוונים שניתן להתקינם בכל חדר רחצה כמעט והם מגיעים בצורות ובסגנונות שונים. מקלחון עשוי מזכוכית ומתכת (לרוב אלומיניום או נירוסטה) והוא מיועד לרחצה אישית או זוגית וניתן להזמין גם מקלחונים עם ברזי מסאג' מפנקים וכדומה.

כמו כל מוצר אחר, גם מקלחונים ניתן לרכוש לפי סטנדרט מוכן או להזמין מקלחון לפי מידה. המקלחונים הנפוצים ביותר כיום הם:

  • מקלחון פינתי – מקלחון המותקן בפינת חדר הרחצה עם דלת פתיחה או הזזה. היתרון הגדול שלו הוא החסכון במקום. מקלחון פינתי יכול להשתלב בכל חדר רחצה כמעט וניתן להתקינו גם בחדרי רחצה קטנים במיוחד.
  • מקלחון חזית – זהו מקלחון גדול יותר והוא מותקן לאורך הקיר. לרוב הוא מגיע עם שתי דלתות פתיחה, או עם דלת הזזה. מקלחון חזית יכול לשמש שני מתרחצים בו זמנית והוא נחשב למאד אסתטי.
  • מקלחון עגול – מקלחון עגול נחשב למאד יוקרתי והתקנתו נעשית במרכז חדר הרחצה. מקלחונים אלה זקוקים למקום מרווח בחדר הרחצה והם נחשבים למאד מעוצבים. מקלחונים אלה יכולים לשמש אדם בודד או שניים וניתן לחבר להם ברזים מיוחדים למסאג' וכדומה.
  • אמבטיון – אמבטיון הוא מקלחון המותקן על אמבטיה קיימת. הוא החסכוני ביותר במקום וניתן להתקינו על כל אמבטיה ובכל גודל של חדר רחצה. אמבטיון הוא למעשה סגירת זכוכית של האמבטיה המאפשרת רחצת מקלחת מבלי להרטיב את כל חדר הרחצה כאשר קיר זכוכית ודלת מבדילה בין המתקן ליתר החדר.
  • מקלחון לפי מידה – הגדרה זו תופסת לגבי כל הצורות והדגמים שצויינו כאן והכוונה היא להתאמת המקלחון במידות המדויקות לפי המיקום והמרחב שיש בחדר הרחצה להתקנת המקלחון.

למי זה מיועד?

מקלחונים אינם נחשבים עוד לפריטים שמצויים רק בבתים של אנשים אמידים. כיום כל אחד יכול להזמין מקלחון לפי מידה ולהתקינו בחדר הרחצה בקלות וללא עבודות הכנה רבות. מקלחונים מותקנים כיום בכל דירה ובכל בית וכל אחד כמעט יכול להרשות לעצמו התקנת מקלחון לפי מידה בתקציב המתאים לו. בתכנון דירות או בתים חדשים מכניסים לתוכנית הבנייה את המקלחונים כחלק אינטגרלי של חדר הרחצה, וההתייחסות אליהם היא כאל סטנדרט שמעלה את איכות החיים והמעניק לדיירי הבית פינוק והנאה מרובה בעת הרחצה.

הזמנת מקלחונים

מקלחונים יש להזמין בחברות המתמחות בייצור והתקנה שלהם ולא מומלץ להזמין מקלחון ללא התקנה ואחריות. כדי להכיר את המגוון הקיים בתחום זה ניתן לגלוש באינטרנט באתרים המשווקים פריטים אלה, אך מומלץ להגיע לאולמות התצוגה שלהם על מנת להתרשם מהמגוון הרחב בעיניים ולחוש אותם בידיים.

מחירי מקלחונים נעים בין כמה מאות שקלים למקלחון פינתי פשוט ויכולים להגיע לכמה אלפי שקלים עבור מקלחון עגול מהודר. את המקלחונים מייצרים מזכוכית מחוסמת (שקופה או אטומה לפי בחירה) ומתאימים אותם למידות חדר הרחצה באופן מדוייק.