מקלחון חזית הזזה

/, מקלחונים/מקלחון חזית הזזה

המאפיינים של מקלחון חזית הזזה

מקלחון חזית הזזה הוא פתרון דקורטיבי מצוין שנותן מענה גם על צרכים פונקציונאליים. במאמר הבא נבדוק מה המאפיינים שלו וניתן טיפים מקצועיים לשילובו בתוך חדר האמבטיה

מקלחון חזית סטנדרטי הוא בעל שתי דלתות הזזה מרכזיות ושתיים קבועות. יש לו גלגלים קפיציים המאפשרים פירוק מהיר בתחתית הדלת והוא מוצע בטווח מידות של 120-200 ס"מ. הגובה המקובל עבור מקלחון מן הסוג הזה הוא 185 או 200 ס"מ, אולם יש אפשרות להציב גם דרישות אחרות לפי בקשת הלקוח. מבחינת הזכוכית, מדובר על מקלחון עם זכוכית מחוסמת בעובי מרשים של 6 מ"מ. הזכוכית היא בעלת מאפיינים טכניים ייחודיים המבטיחים עמידות לשנים רבות. אפשר לבחור בין זכוכית שקופה, פיפיטה, זכוכית עם פסי רוחב, זכוכית חלבית ועוד.

העמידות והאיכות של מקלחון חזית הזזה תלויים במידה רבה גם בפרופילים. הפרופיל הנפוץ הוא אלומיניום בגימור ניקל מבריק, לעומת אפשרות של הזמנת אלומיניום לאחר תהליך אילגון. תהליך זה מונע התחמצנות וקורוזיה של הפרופיל והוא אידיאלי עבור מקלחון חזית הזזה.

בחירת מקלחוני חזית הזזה

מקלחון חזית לא מתאים לכל חדר אמבטיה. המקלחון דורש מקום ספציפי והתאמה שיאפשרו התקנה אידיאלית. מקלחונים אלו מיועדים להתקנה בנישה בה נמצאת המקלחת, אולם המטרה היא סגירה חזיתית הרמטית ככל האפשר. ההבדל בין הדגמים הוא בדלתות נפתחות ודלתות הזזה ואת הבחירה הסופית רצוי לבצע בהתאם לגודל, למרחב ולקונסטרוקציה הקיימת.

התקנה מקצועית ואמינה של מקלחון חזית הזזה דורשת התחשבות באביזרים נלווים כגון:

  • ידית
  • ציר רגיל או כפול
  • מדף למקלחון
  • זווית חיבור וזווית למקלחון
  • מתלה מגבות
  • איטום

למי מתאים מקלחון חזית עם דלתות הזזה?

מקלחון חזית מתאים לדירות שכורות, לבני זוג צעירים וגם למשפחות עם ילדים. מבוגרים בגיל הזהב מנצלים את המקלחון הזה על מנת לשמור על בטיחות ולמנוע החלקות, כאשר הדגש הוא על התאמת המקלחון למקום הפנוי בחדר האמבטיה ולצרכים מיוחדים אחרים. המקלחון הוא פתרון ורסילי וגמיש המציע שורה ארוכה של יתרונות. זכוכית מעוצבת של המקלחון יכולה לספק ערך מוסף למראה חדר האמבטיה, להשתלב עם אלמנטים אחרים ולהשביח את ערך הנכס בזכות תחושה אקסקלוסיבית.

השיקול המעשי העיקרי בבחירת מקלחון חזית הזזה הוא תחושת המרחב. מקלחון מפנה הרבה מקום בחדר האמבטיה ולכן הוא מצוין בדירות קטנות. דלתות ההזזה של המקלחון מותקנות זו על גבי זו ואינן תופסות מקום. התקנה של מקלחון עם דלתות רגילות מחייבת הגבלה מסוימת של תחושת המרחב, אך בדלתות הזזה אין אפקט דומה וניתן להתנהל באופן חופשי.

לסיכום, יש הרבה אינפורמציה ומידע שכדאי לאסוף טרם התקנה של מקלחוני חזית מכל סוג. מקלחון עם דלתות הזזה יכול להתאים בסיטואציות רבות והוא נחשב פריט מוביל בתחום העיצוב.

2018-01-21T10:57:57+00:00 מקלחון חזית, מקלחונים|