כיצד בוחרים גודל מקלחון?

המידות הסטנדרטיות של מקלחון הן 80 ס"מ על 80 ס"מ, אך לא תמיד הן מספיקות. מי שמעוניין לנצל את כל היתרונות של מקלחון יכול לבחור מידות אחרות. המטרה היא להתאים את המקלחון לשיקולים הבאים:

א. טעם אישי – על טעם ועל ריח אין מה להתווכח. עיקרון זה מנחה את התחום של עיצוב הפנים, המקלחת והאמבטיה והוא יכול לעזור גם בקביעה והגדרה של גודל מקלחון. בחרו את המלקחון לפי הטעם האישי שלכם ושל בעלי הבית והבטיחו שביעות רצון לאורך זמן.

ב. המקום בחדר האמבטיה – אי אפשר לבחור גודל מקלחון מבלי להתחשב במקום הפנוי בחדר האמבטיה. יחד עם זאת, זכרו להתייעץ עם איש מקצוע המכיר את שלל השיקולים המשפיעים על הנושא. בדקו האם המקלחון יכול להתאים לתשתית הצנרת, המים והביוב. הקצו מספיק מקום למקלחון וגם לשאר האלמנטים המרכיבים את חדר האמבטיה שלכם.

ג. צרכים – זהו הנושא החשוב ביותר בעת בחירת מקלחון ואביזרים לחדר האמבטיה. בני זוג המתגוררים לבדם זקוקים למקלחון קטן יותר מאשר הורים לילדים, מבוגרים או בתי מלון. מקלחונים מאפשרים בחירה בין סוגים ודגמים רבים ואין סיבה להצטופף שלא לצורך.

ד. מסגרת, קרניזים ודלתות – רצוי לבחור גודל מקלחון תוך בדיקה של המפרט הטכני והתמקדות במסגרת, בקרניזים ובדלתות. זכרו כי כל אחד מהאלמנטים הללו משפיע על הגודל הפנוי הקיים בתוך חדר האמבטיה. דלתות הזזה תופסות יותר מקום מדלתות כנף, או מדלתות הנפתחות כלפי חוץ, ויש להקצות עבורם את השטח ואת המידות הרצויות.

גודל מקלחון – מקלחון בהזמנה אישית

חברה בעלת ניסיון מאפשרת הזמנה של מידות מקלחונים בהתאם לצרכים ולדרישות של הלקוח. מידות אלו נלקחות לפי הצרכים המוגדרים מראש, לפי מסגרת התקציב וכמובן גם לפי הטעם האישי. מקלחון בהזמנה אישית הוא לא פחות מפואר ויוקרתי מכל מקלחון אחר ולכן רצוי לתת לו עדיפות.

לסיכום, גם אתם יכולים ליהנות ממקלחון בגודל המתאים כל עוד תדעו להפעיל את מערכת השיקולים הנכונה. בדקו היטב את המפרט הטכני של המקלחון וודאו שהוא מתאים לשלל הצרכים הקיימים אצלכם בבית.