חדרי אמבטיה מעוצבים

//חדרי אמבטיה מעוצבים

חדרי אמבטיה מעוצבים בתרבויות שונות

לכל תרבות הטעם שלה, לכל עם וארץ סגנון ייחודי משלהם, גם כשמדובר בעיצוב חדרי אמבטיה. לשם השוואה לתרבות שלנו ולצורך הרחבת האופקים, פירטנו עבורכם במאמר זה על התייחסותן של כמה מהתרבויות הגדולות ומפורסמות בעולם לעיצוב של חדרי אמבטיה, שירותים ומקלחת.

תרבות ערב – חדרי אמבטיה ושירותים

בתרבות ערב הדגש על חדר האמבטיה והשירותים הוא גדול וחשוב מאוד. חדרי אמבטיה מעוצבים בארצות ערב נראים טוב, מרוצפים למשעי, מלווים באסלות וכיורים מעוצבים ובעיטורי קיר מרהיבים. פעמים רבות אפילו חדר האמבטיה והשירותים עצמו יראה טוב הרבה יותר משאר חדרי הבית. הסיבה לכך טמונה באמונה של העם הערבי בקוראן. הקוראן מצווה לשמור על חדר האמבטיה ועל המטבח נקיים ככל האפשר, מכיוון שמדובר בשני חדרים של הבית שעלולים להעביר מחלות במהירות ויכולים לצבור חיידקים. חדר מקלחת ושירותים שמעוצב בצורה מהודרת למשעי הוא חדר נקי, שעושה חשק לבעלי הבית לשמור עליו כך – נקי ככל האפשר.

תרבות המזרח הרחוק

המזרח הרחוק לא מפותח כמו שאר העולם המערבי מבחינת חדרי אמבטיה. למעשה, במדינות רבות עדיין אין מים זורמים, שלא לדבר על חדרי אמבטיה מעוצבים. כשאנחנו מדברים על חדרי המקלחת והשירותים של המזרח הרחוק, אנו למעשה מתייחסים לשכבות העשירות יותר של האוכלוסייה ולשכבות המודרניות יותר. מבחינת העיצוב המודרני המגיע לערים הגדולות, גם של המזרח הרחוק, אין הבדל גדול בין העיצוב המודרני המופיע אצלנו במדינת ישראל, באירופה ובארצות הברית לבין העיצוב שמגיע למזרח. לעומת זאת, שכבות עשירות יותר ממעמדות גבוהים מכבדים את בתיהם בחדרים מעוצבים בסגנונות של המזרח הרחוק, בתוספות עיטורים וציורים מקומיים המספרים על התרבות הענפה של המקום שבו הם חיים וממנו הם באים. שימוש במנורות צבעוניות ועיטורים דמויי רקמה נפוץ במיוחד בתרבות המזרח הרחוק, לצד שימוש באמצעי עיצוב נוספים האופייניים לכל ארץ בצורה אחרת.

התרבות המערבית

התרבות המערבית, שבה אנו נכללים, מתאפיינת בעיצוב המודרני. לאחר שנים של עיצוב סטנדרטי, ומתוך כניסה לעידן של שפע שבו יש לנו הכול מהכול, אנשים שמעוניינים לעצב את הבית שלהם בוחרים לעשות זאת פעמים רבות בסגנון עתידני/מודרני, שהוא הסגנון הנפוץ ביותר בימינו לעיצוב הבית ולבניית חדרי אמבטיה מעוצבים. מדובר למעשה בחידושים עיצוביים של הכיורים ובחריגה מהצורה הרגילה והסטנדרטית שלהם שאליה אנו רגילים, לצד עיצוב ומשחק עם אפשרויות התאורה בתוך חדרי אמבטיה המעוצבים בסגנון מודרני. הסגנון המערבי הוא סגנון קלאסי ונקי, ללא עיטורים מיותרים, המשחק העיצובי מתאפיין כאמור דווקא באריחים, בכיורים, באפשרויות התאורה והתוספות של האביזרים שהופכים את האווירה לשונה וייחודית.

2018-01-16T12:26:32+00:00 חדרי אמבטיה|