דלתות זכוכית

מדריך מעשי לניקוי דלתות זכוכית

כאשר אתם מתקינים דלתות זכוכית בבית תצטרכו פעמים רבות לנקות אותן, ומה לעשות, זכוכית היא לא כמו חומר אחר, לרוב היא תהיה שקופה. ישנן מספר שיטות שיכולות לשמור על דלתות זכוכית נקיות, ומספר שיטות שיהפכו אותן לנקיות בן רגע, המדריך שלפניכם יכין אתכם לניקוי נכון ויסודי של כל דלתות הזכוכית המותקנות בביתכם.

היכן בדרך כלל מותקנות דלתות זכוכית?

דלתות זכוכית תהיינה מותקנות בדרך כלל בחוצצים בין הפנים לחוץ. כלומר, ברוב המקרים הדלת תפריד בין פנים הבית לחוץ שלו. דלת הכניסה הקדמית יכולה להיות עשויה זכוכית וכך גם דלת הכניסה האחורית המפרידה בין החצר האחורית של הבית לבית עצמו. בגלל שהדלתות פונות אל החוץ, הן צוברות מהר מאוד אבק ולכלוך, ולכן צריך למצוא שיטה שיכולה לשמור על ניקיון הדלתות לאורך זמן. בנוסף לעובדה שדלתות הזכוכית שלכם מותקנות בדרך כלל בחללים החיצוניים של הבית, מדובר בזכוכית – חומר שקוף שעליו כל לכלוך קטן נראה לעין. כאשר אתם מבשלים או חותכים ירקות על השיש ומשהו קטן נופל עליו, סביר להניח שתתעלמו ממנו עד הפעם הבאה שתעבירו סמרטוט, והלכלוך או הכתם הקטנים לא יהיו אפילו נראים לעין, בעוד שעל משטח זכוכית תוכלו להבחין בכל לכלוך בבירור רב.

כיצד ננקה את הדלתות?

הדרך הטובה ביותר לשמירה על דלתות זכוכית נקיות היא באמצעות ניקוי יעיל. כאשר אתם מנקים בצורה יעילה את החלונות, לא נשארים עליהם שיירים של אבק ושומן, שמושכים אליהם לכלוך רב עוד יותר. כאשר אתם מנקים את דלתות הזכוכית בבית שלכם, אם הן מאובקות, כדאי להוריד את האבק מעל הדלתות בטרם הניקיון ולפני שאתם משפריצים על הדלת חומרי ניקוי. לאחר שהורדתם את שכבת האבק הראשונית, אתם יכולים לרסס את החלון בחומר מיוחד לניקוי חלונות שאותו ניתן למצוא בכל סופר. החומר הכחול השקוף פועל כך שהוא מסיר את השמנים שנדבקו לחלון ומשאיר אותו נקי מכל לכלוך.

באיזו תדירות נעשה זאת?

בעיקרון כדאי לנקות דלתות זכוכית בתדירות של אחת לשבוע לפחות, אך אם החלונות שלכם מתלכלכים בקצב מהיר יותר, אין שום מניעה לנקות אותם גם בתדירות גבוהה יותר. לעתים איבוק דלתות זכוכית יהיה מספיק כטיפול ביניים עד לניקיון היסודי, ולעתים שטיפה מעמיקה של הדלתות היא הפתרון היחידי. בכל מקרה, כאשר אתם מנקים את החלונות שלכם בצורה טובה ויסודית, תוכלו לשמור עליהם במצבם הנקי על ידי סגירת התריסים החיצוניים בזמן שיש רוחות חזקות או סופות אבק, ובכלל במועדים שבהם אתם לא זקוקים לכך שדלתות הזכוכית יהיו חשופות.