גובה מקלחון – כל מה שצריך לדעת על רכישת מקלחון

מקלחון הפך בשנים האחרונות למוצר חובה בבתים פרטיים. למוצר הזה יש יתרונות רבים אך הדבר החשוב הוא לבחור אותו גם על בסיס נתונים טכניים כמו גובה מקלחון, אחריות יצרן ותו תקן

מקלחון הוא פיתרון אידיאלי עבור חדרי מקלחת קטנים ועבור בעלי בתים המעוניינים לנצל את המקום הפנוי העומד לרשותם. זהו אביזר דקורטיבי הנותן מענה על צרכים פונקציונאליים רבים. מקלחון מופיע בשנים האחרונות בשלל עיצובים וסגנונות, הוא מאפשר מקלחות מהירות וממוקדות ויש לו גם משמעות בטיחותית עבור הורים לתינוקות, ילדים, קשישים ובעלי מוגבלויות. מעבר לכך, כל בעל בית יכול לקבוע את העלות והעיצוב של המקלחת בהתאם לאילוצים הקיימים.

מבחינת סוגים, ניתן להבחין בין מקלחונים בעיקר לפי הצורה. נהוג להדגיש את ההבדלים המעשיים בין מקלחון מרובע, מקלחון מעוגל, מקלחון קטום, מקלחון חזית ומקלחון פינתי. המאפיין המשותף לכל המוצרים הללו הוא דגש חשוב על הגובה ועל פרמטרים נוספים שכדאי להכיר.

גובה מקלחון, אחריות יצרן ותו תקן

להלן שלושה פרמטרים שכדאי לקחת בחשבון טרם רכישת מקלחון מכל סוג:

א. גובה מקלחון – זהו הנתון החשוב ביותר לגבי המקלחון. הגובה הוא מדד יעיל להתאמת המקלחון עבור חדר האמבטיה ולשימוש נוח בטווח הקצר והארוך. הגובה הסטנדרטי של מקלחון רגיל עומד על 180-185 ס"מ והוא אמור להתאים לרוב האנשים, אולם לקוחות גבוהים במיוחד יכולים לבחור גובה מקלחון המגיע עד 2 מטרים ומעלה וזאת בהתאם לגובה התקרה.

ב. אחריות יצרן – אין להקל ראש בחשיבות של אחריות יצרן. רצוי לבדוק מי נותן את האחריות, מה היא כוללת ולכמה זמן היא תקפה. בירורים נוספים מתייחסים אל עלויות המשלוח של תיקון ואל פגמים ותקלות שניתן לטפל בהם בחנות המשווקת.

ג. תו תקן – הרבה לקוחות בוחרים מקלחון על פי שיקולים דקורטיביים בלבד, כאשר בפועל יש משמעות גדולה גם לתו התקן הבטיחותי. בדיקה פשוטה של תו תקן ואישור מטעם מכון התקנים מאפשרים את בטיחות הרחצה עבור כל דיירי הבית.

השוואה בין מקלחונים וחנויות

שימוש בגובה מקלחון בתור פרמטר להשוואה בין מוצרים שונים לא תמיד מספיק. ההמלצה העיקרית היא לבדוק איזה מותגים מציעים בכל חנות, מהו המבחר הקיים והאם יש יצרנים מוכרים יותר מאחרים. המלצה נוספת היא לבדוק את טווחי המחירים ולא להתבייש לבצע השוואה קונקרטית בין דגמים. כדאי לבחור מקלחון בהתאמה אישית ולהגדיר מראש את מסגרת התקציב על מנת למנוע הוצאות מיותרות.

מחקר מקדים באמצעות אתרי אינטרנט העוסקים בתחום עיצוב הבית יכול לעזור לטובת רכישת מקלחון במחיר משתלם. השתמשו במידע המופיע באתרים השונים, אך זכרו כי בסופו של דבר אתם אלו שמקבלים את ההחלטה. התייעצו גם עם נציגי החנויות והישארו קשובים להמלצות של מומחים בעלי ניסיון מעשי.